Marketing szeptany — zaniedbany partner marketingu internetowego

Marketing szeptany istniał na długo przed pojawieniem się nowoczesnej komunikacji elektronicznej i na długo przed Internetem. Dlatego zadziwiające jest to, że do dziś te dwie koncepcje są postrzegane jako wzajemnie się wykluczające, a nie uzupełniające.

visit https://boldafrique.com/

Czym jest marketing szeptany?

Ta forma marketingu jest często określana również jako reklama szeptana, która obejmuje proces aktywnego zachęcania i wpływania na organiczną dyskusję ustną na temat produktu, marki, zasobu, a nawet konkretnego komunikatu lub wydarzenia korporacyjnego. Następnie pozostawia się Twoim pracownikom, klientom lub klientom rozpowszechnianie wiadomości i propagowanie podstawowego przesłania. Częściej używanym zwrotem jest określanie tego jako marketing wirusowy.

Powszechnie wiadomo, że wiąże się to z pozytywnym przyjęciem w przypadku dotarcia do zamierzonego rynku. Ma jednak swoje wady, jeśli wiadomość jest niejasna i ma zamierzone uprzedzenia do określonej grupy, czy to rasowej, kulturowej, seksistowskiej, religijnej, bogatej, biednej itp.

Z drugiej strony marketingu internetowego nie trzeba przedstawiać, ponieważ jesteśmy nim codziennie bombardowani za pośrednictwem stron internetowych, mediów społecznościowych i innych platform mediów cyfrowych. Mówiąc bardziej formalnie, chodzi o uchwycenie i rozszerzenie doświadczenia klienta w kluczowych punktach. To także budowanie relacji i ciągłe dostosowywanie się w różnych kanałach w celu dotarcia do konkretnych klientów.

Więc gdzie jest synergia między marketingiem szeptanym a marketingiem online?

Odpowiedzią jest niewątpliwie marketing afiliacyjny, który polega na sprzedaży lub promowaniu towarów i usług innej osoby, a następnie otrzymywaniu za to zapłaty. Mogą to być towary fizyczne za pośrednictwem Amazon lub towary cyfrowe za pośrednictwem internetowych platform marketingowych, takich jak ClickBank. Partner po prostu wyszukuje produkt, który ma wysoki zewnętrzny lub osobisty urok, a następnie promuje ten produkt lub usługę i otrzymuje nagrodę w takiej czy innej formie.

W wielu przypadkach firmy zachęcają swoich pracowników do informowania przyjaciół lub rodziny o nowych ofertach i wydają kupony rabatowe itp. Z kolei pracownicy będą motywowani w zależności od poziomu zaangażowania. W tym przypadku marketing będzie najprawdopodobniej przekazywany ustnie, ale zasadniczo pracownik działa teraz jako „marketer stowarzyszony” dla firmy.

Marketing online ma potencjał, aby ludzie zarabiali ogromne pieniądze, niezależnie od wspomnianych wcześniej różnic, takich jak rasa, płeć, pozycja społeczna itp. Ma bardzo niską barierę wejścia i wiele firm, z którymi można się powiązać. Kolejną zaletą jest globalny zasięg, więc z pewnością nie ograniczasz się tylko do marketingu w swojej lokalnej lub krajowej strefie geograficznej.

Jeśli marketingowiec afiliacyjny ma bardzo dobry produkt i wykorzystuje prawidłowo zrealizowaną strategię szeptaną jako darmową formę reklamy, będzie to kosztować znacznie mniej niż jakikolwiek płatny kanał marketingowy. Potencjalni nabywcy zwykle szukają w Internecie recenzji i informacji przed podjęciem decyzji o zakupie. Jednak znaczna kwota zależy również od przyjaciół, rodziny i współpracowników przed podjęciem decyzji o zakupie.

Jest zatem oczywiste, że ogromny potencjał integracji powyższych dwóch koncepcji nie został w pełni wykorzystany. Sugerowałbym, aby ludzie szukający metod zarabiania dodatkowej gotówki poważnie zastanowili się nad opanowaniem marketingu afiliacyjnego i wykorzystaniem poczty pantoflowej w celu poszerzenia bazy klientów.